ספרי הישרדות באנגלית

ספרי הישרדות באנגלית

בשנים האחרונות עלתה מאוד הפופולריות של רכישת מיומנות בהישרדות בשטח או בתנאי מחייה קשים. בתי ספר להישרדות מציעים קורסים להישרדות בשטח, תוכניות טלביזיה בנושא הישרדות קיימות כמעט בכל ערוץ ומנחי התוכניות הפכו לכוכבים בינלאומיים אשר מוכרים בכל העולם. דמויות כמו בר גרילז (Bear Grylls), לס סטראוד (les stroud), אד סטפורד (Ed Stafford) וריי מירס (Ray Mears) צברו וצוברים קהל מעריצים מכובד וכתבו ספרי הישרדות באנגלית רבים.

ספרי הישרדות באנגלית הם פיתרון מצויין זול ונוח ללימוד עצמי של כישורי הישרדות. למה להשקיע אלפי שקלים בקורס הישרדות כשאפשר להצייד בספר שעולה במקרה הכי הגרוע באיזור מאה שקלים (בהזמנה בחו"ל) ולרוב הרבה פחות, סכין הישרדות טובה ולצאת אל הטבע ללמוד ולהתנסות?

אז ככה, לקחתי את המשובחים שבמדריכי ההישרדות ובחרתי מספר קטעים משובחים ומספר ספרי הישרדות באנגלית שכתבו ואני מפרט אותם מכאן ואילך:

ספרי הישרדות של בר גרילז (Bear Grylls):

בר גרילז הוא המוכר מבין מדריכי ההישרדות הטלביזיונים, הוא הפיק הכי הרבה סדרות וכתב הכי הרבה ספרים. בשנים האחרונות הוא אפילו פנה לכתיבת ספרי הרפתקאות לילדים וספרי קואצ'ינג לחיים המבוססים על חייו וניסיונו. מספר ספרי הישרדות באנגלית של בר גרילז:

Bear Grylls World Adventure Survival Camp

מדריך הישרדות קלאסי – מאוייר בצורה יפייפיה. כל המיומנויות הבסיסיות שצריך לדעת כדי לשרוד בכל תנאי שטח שכדור הארץ מציע. מתאים גם כמתנה לילדים.

 

Mud, Sweat, and Tears : The Autobiography

הביוגרפיה רבת המכר של בר גרילז. מילדותו ויחסיו עם אביו, הרפתקאותיו, שירותו ב-SAS הפציעה הקשה וההחלמה ממנה. האירועים הגדולים שעיצבו את חייו ודמותו. מומלץ בחום.

ספרי הישרדות של לס סטראוד (les stroud):

לס סטראוד הוא סמל טלוויזיוני קנדי שכתב ספרי הישרדות באנגלית וידוע במיוחד עקב תוכניתו המיתולוגית "survivor man" בערוץ דיסקברי. לס סטראוד הוא הראשון שהציג תכנית הישרדות טהורה בה הוא נשלח לאיזור מסויים ללא צוות מסייע בהפקה ובצילום ונדרש לשרוד עם ציוד מינימאלי.

קטע מתכנית הטלביזיה של לס סטראוד:

בין ספרי ההישרדות באנגלית של לס סטראוד נימנים:

Survive! : Essential Skills and Tactics to Get You Out of Anywhere – Alive

ספר הישרדות ללא בולשיט, שבו לס סטראוד משתף את הקורא במציאות האמיתית של מצבי הישרדות שונים.

ספרי הישרדות באנגלית של אד סטרפוד Ed Stafford:

אד סטרפורד הוא הראשון שצעד לכל אורכו של נהר האמזונס. לאחר שובו מהמסע הקשה הפיק והשתתף בתכנית הטלביזיה פורצת הגבולות Naked And Marooned בערוץ דיסקברי. במסגרתה, "נזרק" אד לאיזורים שונים בעולם כשהוא ערום וללא כל ציוד הישרדות (את התכנית צילם בכוחות עצמו) ואיתגר את עצמו מול הצופים לא רק לשרוד, אלא גם לשגשג. ללא ספק אד לקח ולוקח את ז'אנר תכניות ההישרדות לשלב אחר לחלוטין. גם אד סטפורד כתב מספר ספרים באנגלית העוסקים בהישרדות. הנה שניים מומלצים:

Naked and Marooned

ספרי הישרדות באנגלית של ריי מירס (Ray Mears):

ריי מירס אולי לא כל כך מוכר לישראלים, אבל הוא למעשה הגורו הראשון והבכיר ביותר של עולם כישורי ההישרדות. ריי מירס כתב ספרי הישרדות באנגלית יותר מכל סופר/מדריך/הרפתקן/שורד אחר. והספרים שלו מאופיינים בפונקציוניות רבה. ריי מפעיל ערוץ יו-טיוב מעולה ששוה צפייה לכל חובב של הישרדות.

מספרי ההישרדות באנגלית הפופולריים ביותר של ריי מירס (ray mears):

Ray Mears Outdoor Survival Handbook

Comments are Closed

© 2018 ספרים באנגלית – English Books | Design Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress