אנגלית עסקית

לימוד אנגלית עסקית באופן עצמאי – הדרך היעילה והזולה ביותר לשיפור האנגלית והתקדמות במקום העבודה.

מי מאיתנו – האנשים העובדים לא מצא את עצמו ולו פעם אחת משתעשע במחשבה של לקחת איזה קורס באנגלית עסקית. השיקולים הם בדרך כלל שיקולי תעסוקה מיידיים ועתידיים או פשוט חיפוש תחביב מועיל לשעות הפנאי. קורסים אלה הם למעשה שיעורי אנגלית שבהם ניתן מיקוד באוצר מילים מסויים המאפיין התקשרויות עסקיות.

 הבעיה מתחילה כשמגיעים לשלב היישום. רשת האינטרנט מלאה בהצעות לקורסי אנגלית עסקית שמבטיחים לשפר באופן ניכר את כישורי השפה של הנרשמים ואולם באותיות הקטנות שוכחים לציין שהקורסים הללו עולים הון תועפות. מה הכוונה בהון תועפות? לפחות כמה אלפי שקלים. מעבר לכך רק מי שבאמת נרשם לקורס אנגלית עסקית (או קורס אנגלית "רגיל") מבין מהר מאוד שמדובר בגרסה יפה יותר של שיעורי האנגלית בבית הספר התיכון. נכון, אולי הכיתה יפה יותר, ועזרי הלימוד קצת יותר משוכללים, אבל בשורה התחתונה אין פתרונות קסם – שפה לומדים דרך דיבור ותרגול סיזיפי של אוצר מילים וקריאת טקסטים (כן והרבה דקדוק). כך שגם ב"קורסי הקסם" – צריך לעבוד מאוד קשה בכיתה ובבית. מי שלא עובד קשה פשוט לא ישפר את האנגלית העסקית שלו ולמעשה זורק את כספו לפח.

"קורסים ללימוד אנגלית עסקית לא שונים בהרבה משיעורי האנגלית בבית הספר התיכון – בשניהם למי שאין כוח ללמוד, והכוונה לשנן והרבה, פשוט לא יקדם את השפה שלו".

אז מה הפתרון? עם ההבנה שרק עבודה אישית מאומצת על ידי שינון, דיבור וקריאת טקסטים באנגלית ניתן להגיע לרמת אנגלית עסקית טובה, עולה תובנה פשוטה ביותר. מדוע להוציא כל כך הרבה כסף על קורסים יקרים שנותנים למעשה את אותה התועלת של ספרים ללימוד עצמי? לספרים ללימוד אנגלית עסקית יש יתרונות רבים אבל היתרון המרכזי שלהם נעוץ בהיותם זולים הרבה יותר. הפער יכול להגיע לאלפי שקלים – עלות קורס אנגלית בודד (אחד לרוב לא מספיק). בשורה התחתונה – מי שלא יצליח להתמיד בלימוד אנגלית עסקית באופן עצמאי, קורס אנגלית עסקית לא ישפר אותו ברמה ניכרת ובוודאי ביחס לעלותו הגבוהה.

לכן הפתרון הפשוט ביותר למי שרוצה לשפר את האנגלית העסקית שלו היא פשוט לרכוש אותם מחנויות ספרים באינטרנט. המחירים זולים באופן כללי (המשלוח חינם) ובמיוחד בהשוואה לקורס אנגלית עסקית באמת מבתי הספר המקומיים. ברשת ניתן למצוא מגוון רחב של ספרים ללימוד אנגלית עסקית באופן עצמאי. החל מערכות עשירות הכוללות מספר ספרים ותקליטורים המכילים סימולציות עסקיות שונות וכן גם ספרים פשוטים יותר הכוללים תרגולי אוצר מילים וכתיבת מסמכים רשמיים ודוא"ל באנגלית לעסקים. כמו כן ניתן למצוא ספרים ללימוד אנגלית עסקית המתמקדים במקצוע ספציפי מסויים כמו: אנגלית לרואי חשבון, אנגלית לטלמרקטינג, אנגלית לפגישות עסקיות ומצגות וכו'.

אפשר לחפש ספרים ללימוד אנגלית עסקית במנוע החיפוש המצויין הבא:

בפניכם רבי מכר מומלצים ללימוד אנגלית עסקית לפי תחומים: 

Market Leader: (CD ROM+BOOK)

Market Leader – ערכה כוללת ללימוד אנגלית עסקית באופן עצמאי. הסדרה המצליחה שנמכרה במיליונים ללימוד אנגלית לאנשי עסקים. "Market Leader"  משלבת חומרי לימוד וקריאה ממגזיני עסקים נחשבים כמו הפייננשל טיימס ומביאה את עולם העסקים לתוך הכיתה. בערכה כלולים ספרי לימוד עצמי ותקליטורים הכוללים חומר וידאו ומקרי מבחן אינטראקטיביים. תירגול הכישורים דרושים כדי לבצע את משימות עסקיות אמיתיות, כגון לקיחת חלק במפגשים ותכנון פרויקטים. כמו כן טקסטים והאזנה המבוססים על ראיונות עם אנשי עסקים אמיתיים. הסדרה כוללת ערכות שונות המותאמות לכל רמות השליטה באנגלית – ממתחילים עד לאנשי עסקים המבקשים לשייף את האנגלית ברמה הגבוהה ביותר. 

Market Leader – ספרים נוספים בסדרה 

Express Series: English for Accounting Student's Book and Multirom: A Short, Specialist English Course (Oxford Business English)

אנגלית למנהלי חשבונות ורואי חשבון – סדרת הספרים מבית אוקספורד המצויינת ללימוד אנגלית עסקית המתמקדת במקצועות שונים. ספר זה מיועד למנהלי חשבונות ורואי חשבון הרוצים לשפר את הידע שלהם באנגלית בתחומם הספציפי.

How to Write Effective Business English: The Essential Toolkit for Composing Powerful Letters, Emails and More, for Today's Business Needs:

מדריך המלמד דוברי אנגלית ולומדי אנגלית את השימוש הבינלאומי באנגלית עסקית, גם אם הדבר מחייב זניחת הידע הקודם הנלמד בבתי הספר התיכוניים. הספר עושה שימוש בסיטואציות עסקיות יום יומיות ומעניק תשובות לבעיות שפה שאפילו הבוס שלך לא יידע. בעזרתו תוכלו ללמוד שיטות מהירות וקלות לכתוב אימיילים, מכתבים, קורות חיים ועוד. 

 

 

 לימוד פורה ומהנה !

 

© 2018 ספרים באנגלית – English Books | Design Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress